Czym dla nas, zawodników klubu Raion Giecz, jest karate? Miłością, pasją, sportem, dzięki któremu odkrywamy na nowo samych siebie i swoje możliwości.
Nie zależy nam tylko na odstukaniu formułki, którą przekaże nam Sensei, a na dobrej zabawie przy ciężkiej pracy. Tylko ona pokazuje nam jak długa droga została nam do perfekcji, którą osiągali tak nieliczni. Wciąż poprawiamy błędy, zaczynamy coś nowego i trenujemy to, co potrafimy najlepiej. Wszystko w dobrej, dosłownie rodzinnej atmosferze. Nie wierzysz? Trudno, przekonali się Ci, za którymi cała nasza drużyna stanęła murem. U nas nie ma sekretów, zawodnicy znają się jak łyse konie, a są gotowi wskoczyć za drugim w ogień. I tutaj nie przesadzamy!
Na pierwszy rzut oka nasze treningi mogą wyglądać na niezwykle brutalne, dla wielu niezrozumiałe. Takie myśli z pewnością odejdą kiedy przekonasz się, jak świetną zabawą może okazać się ta japońska sztuka walki. Kumite, którym zajmujemy się od samego początku polega na bezpośredniej walce z przeciwnikiem stosując proste uderzenia i kopnięcia, o których dowiedzieliśmy się na początku naszej przygody z tą dyscypliną. Nie taki diabeł straszny, jak go malują!
Jeśli myślałeś, że Raion to przypadkowy zlepek literek, byłeś w wielkim błędzie! Sama nazwa, jak i sam lew w logo nie znajduje się w naszym klubie bez powodu. Co prawda, historia jego powstania jest naprawdę prosta, jednak wielu zdążyła już rozbawić. Mianowicie, gdyby zagłębić się w dane członków naszego klubu dowiedziałbyś się, że nasi zawodnicy, wraz z naszą trenerką w dużej mierze są urodzeni w pierwszej połowie sierpnia. Chyba nie musimy wspominać jaki mają znak zodiaku? Cóż, później była tylko wizyta u wujka tłumacza… i proszę! Nazwa klubu gotowa!
Ale, ale, jeszcze jedno!
W Raionie nie przyjmujemy wymówek typu „Jestem za stary”, albo „Jestem za mały”. W naszej cudownej karateckiej społeczności znalazły się osoby w każdej możliwej kategorii wiekowej i nie pisnęli jeszcze złego słowa na nasz klub (bo zwyczajnie nie mają ku temu powodów).
A więc jeżeli szukasz klubu, w którym każdy, niezależnie od wieku i doświadczenia jest sobie równy, zapraszamy na rozpoczęcie swojej sportowej przygody z karate w Klubie Karate Raion Giecz!