Aleksandra Zgórecka 30 października 2021 roku zmierzy się w zawodowej walce karate z Irlandką, Jasmine Byrne. Pojedynek ten przejdzie do historii jako pierwsza walka kobiet na świecie w federacji WUKF Professional.

WUKF Karate Professional zostało stworzone przez Komisję Karate Zawodowego WUKF pod przewodnictwem prezesa Pawła Bombolewskiego. Od początku istnienia WUKF Professional Karate obserwuje się szybkie tempo rozwoju i popularność gali. Jest to nowy i nowoczesny system zawodów karate. Turnieje WUKF Professional Karate koncentrują się na dostarczaniu widzom wielkiego widowiska i tworzeniu zawodów najlepszych zawodników karate z całego świata, klasyfikowanych w Rankingu Zawodowym WUKF.

Aleksandra Zgórecka w Dublinie zmierzy się w profesjonalnej walce kumite. Zasady kumite opierają się na połączeniu walki systemem punktowym z ideą pełnego kontaktu, nokautu, która daje radość z oglądania pojedynku wszystkim miłośnikom sztuk walki.

– Jasmine Byrne na filmiku promującym walkę twardo zapowiedziała, że to będzie jej walka, na jej ziemi, krótko mówiąc, jest pewna wygranej. Walka miała odbyć się w tym roku w Polsce, lecz z niewiadomych przyczyn Irlandka wycofała się. Staram się podchodzić do tej walki z pokorą i spokojem. Wiem, że opanowanie podczas walki to najlepsza broń na każdego przeciwnika, nie można dać się sprowokować. Chcę przygotować się jak najlepiej, na każdą ewentualność. Nie znam przeciwniczki, nie wiem o niej praktycznie nic, nie wiem jak walczy, obie z nas muszą być gotowe na trzy rundy, mimo że chciałabym zakończyć ją dużo wcześniej. Nigdy nie lekceważyłam żadnego swojego przeciwnika i nigdy tego nie zrobię. Czuję, że to będzie dobra walka z ogromną dawką emocji. W przygotowaniach pomaga mi mój trener, przyjaciel Jacek Kruk, dietetycy, fizjoterapeuta, mój chłopak, przyjaciele, rodzina oraz moja wspaniała ekipa z Klubu Karate Raion Giecz, którą od trzech lat prowadzę. Wiem, że dzięki wsparciu moich bliskich jestem w stanie osiągnąć ten cel – mówi Aleksandra Zgórecka.